Västerkulla Hotell Holding AB

 

Styrelse

Johan Hessius, Ordförande
johan.hessius@lindahl.se
Delägare i Advokatfirman Lindahl

Henrik Bonde, Ledamot
henrik.bonde@ostersjostiftelsen.se
Placeringsdirektör i Östersjöstiftelsen,
ledamot i Östersjöstiftelsens placeringsdelegation

Erik Spernaes, Ledamot
erik.spernaes@lo.se
Verkställande direktör i Bantorget Egendom AB,
ett helägt bolag inom Landsorganisationen i Sverige

 

Gillis Cullin, Ledamot
gillis.cullin@bkanold.se
Senior Advisor Östersjöstiftelsen,
Ordförande i Östersjöstiftelsens placeringsdelegation

 

Ledning

Clas Hjorth
Verkställande direktör
clas.hjorth@vasterkullahotell.se

 

Ulrika Vos
Ekonomichef
ulrika.vos@vasterkullahotell.se